archiwum dzienne: 7 maja 2018


Akademia coachingu 74 godziny-oparta na modelu ACC- Zaczynamy 22 marca 2020

 

TRWA REKRUTACJA W GDYNI NA 2020 -SKORZYSTAJ Z PROMOCJI CENOWEJ AKADEMII-CENĘ 7700 ZŁ ZA AKADEMIĘ COACHINGU WRAZ Z MENTORINGIEM.
 Pracujemy w małych grupach, po to aby Akademia była jak najbardziej skuteczna. Liczba miejsc ograniczona.
Harmonogram zjazdów ustalimy na 1 sesji 22 marca 2020r.

ZAPISY 511047057, biuro@acacc.pl

 

1.    Korzyści płynące z coachingu[1]

 

1.      Lepsza wydajność i produktywność.

Coaching wydobywa z poszczególnych osób oraz z zespołów to, co w nich najlepsze, czego ludzie nawet nie starają się zrobić. Jeśli nie wiedzą o swoich wewnętrznych potencjałach i mocnych stronach, usprawniających wydajność i produktywność, więc jaktakie zmiany mogą się udać?

2.      Rozwój pracowników.

Rozwój pracowników, samorozwójludzi nie oznacza jedynie wysyłania ich na krótkie szkolenie raz lub dwa razy do roku. Dziś rozwój to nieustanny samorozwój pracowników. Twójsposób zarządzania albo będzie ich rozwijał, albo ograniczał. To zależy od Ciebie.

3.      Sprawniejszy proces uczenia się.

Coaching polega na szybkiej nauce, tu i teraz, bez zbędnego tracenia czasu. Oznacza intuicyjność i przyjemność zdobywania wiedzy, a to powoduje, że zapamiętywanie jest lepsze, a implementacja rozwiązań – skuteczniejsza.

4.      Lepsze relacje.

Coaching to nauka poprzez zadawanie pytań. Już samo zadanie komuś pytania nadaje „podwójenj” wartości: i tej osobie, i jej odpowiedzi.

W sytuacji, gdy zarządzanie, wspólna praca opiera się jedynie na wydawaniu poleceń, nie następuje żadna wymiana. W takiej sytuacji można by równie dobrze mówić do sterty cegieł. Czy jednak warto?

5.      Poprawa jakości życia.

Ze względu na szacunek dla człowieka, jaki coaching zakłada, polepszą się relacje międzyludzkie. Dodatkowosukces, jaki towarzyszycoachingowi spowoduje, że atmosfera pracy ulegnie zmianie na lepsze.

6.      Więcej czasu dla kierownika.

Pracownicy, którzy są coachowani, cieszą się z odpowiedzialności, nie muszą być poganiani ani obserwowani. Dzięki temu przez co umożliwiają kierownikom wypełnianie ich najistotniejszych obowiązków, na których wykonanie nie mieli w przeszłości czasu.

7.      Bardziej kreatywne pomysły.

Coaching oraz środowisko coachingowe zachęcają wszystkich członków zespołu do zgłaszania kreatywnych propozycji, bez obaw bycia wyśmianym lub przedwcześnie zwolnionym. Jeden kreatywny pomysł często wyzwala kolejne.

8.      Lepsze wykorzystanie ludzi, umiejętności i zasobów.

Menadżer często nie ma pojęcia o tym, jakie ukryte zasoby tkwiące w swoich współpracownikach ma do dyspozycji. Do czasu, aż podejmie się coachingu. Szybko odkryje wiele wcześniej nieobjawionych talentów w swoim zespole, jak również rozwiązania praktycznych problemów.

9.      Szybsza i bardziej efektywne reakcja na sytuacje kryzysowe.

W sytuacji, gdy ludzie są doceniani, a to gwarantuje coaching, chętniej podejmują zadania, gdy się ich o to prosi. Często zdarza się, że uprzedzają decyzje kierownictwa – wcześniej sami wykazują się własną inicjatywą. Wciąż w zbyt wielu organizacjach, które nie doceniają ludzi,  robią oni jedynie to, co się im każe, a przy tym jak najmniej się da.

10.Większa elastyczność i podatność na zmiany.

Etos coachingu polega na zmianie, reagowaniu i byciu odpowiedzialnym. W przyszłości zapotrzebowanie na elastyczność wzrośnie, a nie zmaleje. „Zadbają”o to – i to w trakcie naszego krótkiego życia(!) – większa konkurencja na rynku, innowacje technologiczne, globalna komunikacja natychmiastowa, niepewność gospodarcza oraz brak stabilizacji społecznej! Jedynie elastyczni i odporni przetrwają.

11.Bardziej zmotywowani pracownicy.

Zarówno kij, jak i marchewka straciły dziś na znaczeniu. Ludzie działają, ponieważ tego chcą, a nie muszą. Coaching pomaga ludziom odkryć samo  motywację.

12.Zmiana kultury organizacyjnej.

Zasady coachingu wspierają styl zarządzania kultury wysokiej efektywności, do której aspiruje wielu liderów biznesu. Każdy program coachingowy pomoże sprawić, by zmiana kultury stała się bardziej możliwa.

13.Życiowa umiejętność.

Coaching dotyczy zarówno nastawienia, jak i zachowania, i znajduje szerokie zastosowanie tak w pracy, jak i poza nią. Popyt na niego wzrasta, przez co stanowi niezmiernie wartościową umiejętność nawet dla tych osób, które mają zamiar niebawem zmienić pracę.

[1]J. Witmore, Coaching – trening efektywności, Warszawa 2011, s. 183-185